Güneş Enerjili Öz tüketim Sistemleri
Ekim 29, 2023
Güneş Enerjisi Nedir?
Ekim 29, 2023
Güneş Enerjili Öz tüketim Sistemleri
Ekim 29, 2023
Güneş Enerjisi Nedir?
Ekim 29, 2023

Güneş Enerjili On Grid Şebeke Bağlantılı Sistemler

Güneş enerjili On Grid sistemler, şebekeye bağlı ve aküsüz çalışan güneş enerjisi sistemleridir. Gündüz üretilen enerji doğrudan tüketilir. Öz tüketim sistemlerinden farklı olarak, On Grid sistemlerde fazla enerji şebekeye verilir ve proje/izne ihtiyaç duyulur. 15 Kw ve üzeri sistemlerde maddi avantaj sağlar. İnverter seçimi esnektir.

Güneş enerjili On Grid sistemi nedir? Aküsüz Güneş enerjisi sisteminden nasıl elektrik üretebilir? Elektrik olan konutlarda güneş enerjisinden nasıl elektrik üretilebilir? On Grid  invertörleri nasıl çalışır?

Güneş Enerjili Şebeke Bağlantılı On grid Sistemler öz tüketim sistemlerine benzer çalışmaktadır.Sistemlerde akü mevcut

olmayıp Gündüz üretilen elektrik direkt olarak iç kullanımda tüketilmektedir.

On Grid Güneş Enerjisi Sistemlerinin Öz tüketim sistemlerinden farkları;

  • Öz tüketim sistemlerinde proje ve izne gerek yoktur. Şebeke Bağlantılı sistemlerde ise proje ve çağrı mektuplarının alınması gerekmektedir.
  • Öz tüketim sistemleri ile sadece gündüz tüketimi karşılanabilmektedir.On grid sistemlerde ise ihtiyaç fazlası enerji çift yönlü sayaç üzerinden şebekeye verilmektedir. Bunun içinde aylık üretilen elektrik miktarı ile aylık tüketilen elektrik miktarına bakılıp aradaki fark müşteriye yada bölgedeki elektrik dağıtım firmasına fatura edilmektedir.
  • Özellikle 15 Kw ve üzeri güneş enerjisi sistemlerinin şebeke bağlantılı yapılması avantaj ve ciddi maddi kazanç sağlayacaktır.
  • Şebeke bağlantılı güneş enerjisi sistemlerinde firmamıza verecek olduğunuz vekâlet ile adınıza tüm işlemler tarafımızdan yapılacak olup anahtar teslim sisteminizin kurulumu gerçekleştirilecektir.
  • Öz tüketim sistemlerinde Inverter olması zorunluğu, şebeke bağlantılı sistemlerde ise böyle bir zorunluluk yoktur. Herhangibir on grid inverter seçilebilir.