Nasıl Çalışır?

Güneş Işıklarının Elektriğe Dönüşüm Yolculuğunu Keşfedin

FotoVoltaik

Güneşten gelen ışınlar (foton) taşıdıkları enerjiyi silikondan yapılmış güneş hücreleri içindeki elektronlara aktarır.

Mıknatıs prensibi ile tasarlanmış güneş panelleri içinde hareket eden elektronlar voltaj oluşturarak elektrik enerjisini medyana getirirler.

01

Üretim

Yoğun silikon içeren güneş panelleri, ışık formundaki enerjiyi soğurarak günlük yaşantımızda kullanmak üzere elektrik formuna getirir.

02

Aktarım

Panellerin ürettiği elektrik, zorlu dış ortam koşullarına dayanıklı bakır iletken solar kablolar sayesinde çeviriciye (invertör) aktarılır. Çevirici sistemde oyun kurucu rolündedir.

03

Çevirim

Çevirici panellerde üretilen doğru akıma sahip (DC) elektriğin, cihazlarımızda kullanılabilmesi için (AC) alternatif akıma dönüştürür ve kablolar aracılığı ile dağıtımı sağlanır.

04

Kullanım

Evinizdeki anlık tüketim, panellerin elektrik üretiminden ve akülerdeki enerjiden fazlaysa şebekeden enerji çekilir. Üretim fazla olduğunda ise akülerde depolanır veya şebekeye satılabilir.

Teknik Grafikler ve Sistem Verileri

4 Mevsim Elektrik Üretimi

Güneş enerjisi sistemleri tüm mevsim koşullarında ve gündüz saatlerinde elektrik üretebilir.

Yatırım Geri Ödeme Süresi

Enerji tüketiminizi doğru ve gündüz saatlerinde planladığınızda sistemin geri ödeme süresi 4-6 yıl arasında hesaplanmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin
Bize Ulaşın

Güneş enerjisi sistemlerine geçiş sürecinizi en profesyonel ve kusursuz şekilde yönetecek olan enerji mühendislerimiz ile tanışın.