Karavanlarda Güneş Paneli Ve Malzeme Seçimi

isosadmin Yorumlar 0 11 Nisan 2020

Karavan için güneş paneli mümkün mü?, Karavanlarda güneş enerjisinden elektrik üretilebilir mi? Karavan tipi güneş paneli, solar panel karavan, güneş enerjili karavan fiyatları,karavana güneş paneli montajı,karavan rüzgar türbini, karavan elektrik ihtiyacı, karavana güneş paneli montajı, karavan solar sistem fiyatları, Karavanlarda Güneş paneli ve Malzeme seçimi hakkında bilgi veriyoruz.

Karavanla ile gezintiye çıktığınızda artık devamlı şarj noktası aramak zorunda kalmayacaksınız. İsos enerjiye danışarak size uygun doğru güneş paneli seçimi yaptığınızda elektriğiniz hiç bitmeyecek.

Karavanlar yapı itibari ile devamlı olarak yolculuk halinde olan araçlardır.Bunu göz önüne aldığımızda ise karavanlarda güneş paneli montajları yolculuk halinde bir tehlikeye yol açmaması için aracın tavanına paralel olarak yapılmaktadır. Karavanlarla kamp alanında mola verdiğinizde ağaç altına yada gölge alanlarda park edilmesi ihtimallerinide göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bu noktada güneş paneli tercihi yaparken yeterli açı verilemediği için iyi analizler yapmak gerekmektedir. İsos enerji olarak karavanlarda güneş enerjisi sistemi projelendirmesi yaparken bu durumları göz önünde bulundurarak malzeme seçimi yapıyoruz. Güneş paneli seçimi noktasında müşterilerimizin sorun yaşamaması için monokristal güneş paneli tercih ediyoruz.Bu şekilde açı ve gölgelenme durumlarında ki enerji kayıplarını en aza indirmiş oluyoruz.

Karavanlarda güneş paneli dışında akü,şarj regülatörü ve inverterde kullanmamız gerekmektedir. Akü seçimi yaparken kullanacağımız cihazlara göre 2 kat daha yüksek kapasitede jel akü seçimi yapmak bize avantaj sağlayacaktır.

Karavanlarda güneş enerjisi sistemlerinde inverter seçimi yaparken de dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Yeni tip kamp alanlarının birçoğunda karavanlar için elektrik çıkışları verilmektedir. Bu durum düşünüldüğünde şebeke giriş özelliği bulunan akıllı inverter tercihi yapmak avantaj sağlayacaktır.Güneş panellerinin yetersiz kalma durumunda 220 volt elektrik ile akıllı inverter üzerinden akülerimizi şarj etme olanağımız olacaktır.Akıllı inverterlerde güneş paneli girişi mevcut olduğu içinde harici olarak şarj regülatörü kullanmamıza gerek kalmayacaktır.

ÖRNEK KARAVAN MONTAJI

TRT 1 Kanalında Vapurda Çay Simit Sohbet Programı Sunucusu Ömer ÖZTÜRK Beyin karavanında; Mini buzdolabı,televizyon,aydınlatma,telefon şarjı,vantilatör ve laptop kullanabilmesi için İsos Enerji Olarak sistem tasarladık.

Montaj yapılan karavanımız

Sistemde;

3 Adet 190 Watt MonoKristal Güneş Paneli

2 Adet 100 Amper Jel Akü

1 Adet 1000 VA Akıllı İnverter

20 Metre 4mm Solar Kablo

1 Adet Mc4 3 lü Konnektör

3 Set Mc4 Tekli Konnektör

Gerekli Montaj Aparatları

Araç üzerine delme işlemi yapılmadan alüminyum ayakları yapıştırma metodu kullanılarak montaj yapılmıştır. Bu sayede aracın tavanına herhangi bir zarar verilmemiştir.

Güneş panellerinin montajı

Karavanlarda güneş enerjisi ekipmanları noktasında tüm ihtiyaçlarınız için isos enerji mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. 0553 532 9768 nolu Whatsapp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

0 Yorumlar

Bir cevap yazın